5 įdomūs faktai apie Dell

5 įdomūs faktai apie Dell

1984 metais paprastas Teksaso universiteto studentas Michael Dell nusprendė įkurti įmonę „PC’s Limited“, nors turėjo vos vieną tūkstantį dolerių. Mažas pradinis kapitalas jo neatbaidė ir jis išpildė savo svajonę, o vos po poros metų pervadino įmonę savo pavarde. Jis tikėjo, kad gali sukurti tokius kompiuterius, kurie būtų pritaikyti individualiai kiekvieno kliento poreikiams. Vos po metų jis sukūrė 785 dolerius kainuojantį kompiuterį pavadinimu „Turbo PC“, turintį net 8 mega hertsų procesorių.

„Dell“ pagrindinė būstinė dar nuo pirmųjų dienų yra įsteigta Raund Roke, Teksaso valstijoje, JAV. Šiuo metu „Dell” yra pasaulinė įmonė, kuri kuria ir gamina kompiuterius bei įvairius jiems skirtus produktus. Ši bendrovė yra viena didžiausių ir pirmaujančių pasaulyje elektronikos prekių tiekėjų.

 

Visgi, kaip ir bet kuri kita pasaulinė įmonė, „Dell“ išsiskiria iš savo konkurentų tam tikrais dalykais. Vieni faktai gali labai nustebinti, kiti – būti savaime suprantami, bet kiekvienam šį gamintoją vertinančiam žmogui derėtų su jais susipažinti.

 

1 „Dell“ dirba su kiekviena įmone, patenkančia į „Fortune 100“ sąrašą.

Tai yra puikus įrodymas to, kad sėkmingiausios pasaulio įmonės ir verslai renkasi būtent šį kompiuterių bei elektronikos prekių gamintoją. Pati kompanija taip pat yra „Fortune 100“ saraše ir jame užima garbingą 34 vietą.

 

2 „Dell“ įmonės įkūrimo idėja kilo bendrabučio kambaryje

Michael Dell buvo dar tik pirmakursis studentas, kai jam kilo mintis įsteigti savo nuosavą įmonę, kuri specializuotųsi ties individualius vartotojų poreikius atitinkančių kompiuteriu kūrimu. Vaikinas gyveno įprastame Teksaso universiteto bendrabutyje, tad pirmieji įmonės steigimo darbai vyko būtent ten. Po pirmų studijų metų jis nusprendė mesti mokslus ir koncentruotis ties verslo vystymu.

 

3 „Dell“ tapo milijonine kompanija vos per kelis metus

Kai 1984 metais paprastas studentas iš Teksaso nusprendė įsteigti savo įmonę, jis tai padarė turėdamas vos tūkstančio dolerių kapitalą. Tačiau, visai neilgai trukus vaikinui pradėjo itin sektis, nes jo idėja patikėjo ir įvertino platesnė žmonių auditorija. Po trijų metų gyvavimo rinkoje „Dell“ tapo beveik 100 mln. pelno siekiančia kompanija.

 

4 „Dell“ rūpinasi gamtos saugojimu bei tausojimu

Kompanija „Dell“ stengiasi prisidėti prie gamtos tausojimo iniciatyvų ir jas netgi kuria pati. Nors dauguma didesnių įmonių teigia, kad saugo gamtą, visgi „Dell“ iš kitų išsiskiria tuo, kad akivaizdžiai transliuoja žinutę, kad nevengia prisiimti ir asmeninės atsakomybės dėl taršos. Nuo perdirbtų kompiuterių likusį plastiką įmonė panaudoja tam, kad pagamintų naujus produktus mažiausiai penkiasdešimčiai naujų produktų. Tai padeda ne tik saugoti gamtą, bet ir leidžia panaudoti turimus išteklius dar efektyviau.

 

5 „Dell“ yra pirmaujantis kompiuterinės technikos tiekėjas tarp smulkių verslininkų

 

Mūsų laikais paversti net beprotiškiausią idėją sėkmingu verslu nėra taip sunku, kaip tą padaryti buvo prieš daugelį metų. Dažnai sutinkame smulkius verslininkus, kurie patys sau susikuria darbo vietą. Amerikoje smulkūs verslai yra itin populiarūs, bet daugumai jų reikalinga kokybiška kompiuterinė technika. „Dell“ kompanijos kompiuterinė technika jau daugelį metų yra ta, kurią vertina ir renkasi smulkūs verslininkai. Maža to, „Dell“ yra pirmoje vietoje pagal elektroninės technikos tiekimą tiek mažiems, tiek dideliems verslams jau daugiau nei dešimtį metų.

„Dell“ kompiuteriai išsiskiria aukšta kokybe bei neapsakomu patogumu, kuris leidžia technika naudotis itin paprastai. Funkcionalumas ir stilingas dizainas traukia vartotojus, o prieinama kaina bei puiki kokybė paverčia šios kompanijos techniką pirmuoju pasirinkimu daugeliui žmonių.