Kaip Dell įranga gali padėti produktyviau dirbti iš namų?

Pastarieji pasaulio įvykiai turėjo didelę įtaką darbo rinkai. Įmonės bei jų vadovai turėjo itin greitai adaptuotis ir atrasti aiškius sprendimus kaip būtų galima tęsti įprastus darbus esant visuotiniam nerimui bei apribojimams. Paveikti buvo ir darbuotojai – jiems teko išmokti dirbti nuotoliniu būdu iš namų ir tapti kur kas savarankiškesniems, kad būtų išlaikyti geri darbo rezultatai. Tokie pokyčiai yra didelis iššūkis tiek įmonėms, tiek darbuotojams.

 

Tiek darbuotojai, tiek patys darbdaviai turėjo išmokti ne tik dirbti iš namų, bet ir adaptuotis prie naujų komunikacijos būdų, pritaikyti namų aplinką darbui ir išmokti atsiriboti nuo įvairių pašalinių trikdžių – juk visa tai turi didelę įtaką produktyvumo lygiui darbo metu.

Nors pirmoji viruso banga jau praėjo, daugelis įmonių toliau svarsto kaip galėtų saugoti savo darbuotojų sveikatą ir suteikti jiems galimybę dirbti iš namų. Maža to, pandemijos situacija yra sunkiai prognozuojama, todėl papildomam verslo apsaugojimui verta turėti galimybę dirbti produktyviai tiek esant ofise, tiek liekant namuose. Tam, kad įmonė galėtų lengvai varijuoti tarp skirtingų darbo vietų, užtikrinti sėkmingą įmonės veiklą ir tuo pat metu darbuotojų produktyvumą bei sveikatą, reikia tinkamai pasirūpinti būtinomis technologijomis.

 

Darbo aplinkos pasikeitimai paveikė darbuotojų produktyvumą neigiamai

 

Šiuo metu pasaulyje yra toks laikotarpis, kai darbuotojų atsidavimas ir kokybiškas darbas lemia itin daug. Bankrotas ir įmonės nesėkmės turi didelę įtaką ne tik verslui bei darbo vietoms, bet ir bendrai ekonominei šalies situacijai. Tačiau, dauguma žmonių neturi namuose tinkamos vietos bei technikos tam, kad galėtų sėkmingai ir produktyviai atlikti reikiamas užduotis.

 

2020 metų liepos mėnesį Dell Technologies ir „Forrester research“ atliko apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad darbuotojų produktyvumas pasikeitus darbo aplinkai sumažėjo itin stipriai. Tyrimo metu paaiškėjo, kad darbuotojai produktyvumo sumažėjimą jaučia dėl šių priežasčių:

  • Namuose turimos technikos kokybė yra kur kas prastesnė nei tos, kuria buvo naudojamasi ofise
  • Net 37% darbuotojų vietoj įprastų dviejų monitorių ofise dabar namuose gali naudotis tik vienu arba iš viso turi tenkintis nešiojamu kompiuteriu. Tai ženkliai lėtina darbą
  • Darbuotojams prireikia laiko tam, kad jie priprastų dirbti naudojantis nauja technika

 

Tokie niuansai ne tik apsunkina darbinę kasdienybę darbuotojams, bet ir veikia įmonės sėkmę. Būtent dėl to, darbdaviai turėtų pasirūpinti tuo, kad jų komanda turėtų visas reikiamas technologijas produktyviam darbui iš namų. Tačiau, suprantama, kad viskas nėra taip paprasta.

Taigi, kaip padidinti darbuotojų produktyvumą lengviau?

 

Ko gero, vienas paprasčiausių būdų padidinti darbuotojų produktyvumą yra tiems, kurie naudojasi nešiojamaisiais kompiuteriais, suteikti monitorių, klaviatūrą ir pelę, kad jie galėtų matyti daugiau ir naudotis keliomis reikiamomis programomis vienu metu.

 

Dar birželį atliktame tyrime paaiškėjo, kad pradėjus naudotis 27 colių monitoriumi, klaviatūra ir pele, vartotojo produktyvumas padidėjo net 38%, palyginus su vien nešiojamojo kompiuterio naudojimu. Tuo tarpu, naudojant 34 colių išlenktą QHD monitorių su klaviatūra ir pele, produktyvumas padidėjo net 42%, palyginus su vien nešiojamojo kompiuterio naudojimu.

 

Darbuotojų sveikata ir saugumas yra pagrindinis verslo prioritetas visame pasaulyje, todėl daugelis įmonių artimiausioje ateityje ir toliau siūlys darbo nuotoliniu būdu galimybę. Taigi, verta kuo anksčiau pradėti rūpintis tuo, kad darbuotojai galėtų komfortiškai ir produktyviai dirbti ne tik ofiso erdvėje, bet ir iš namų.